Ministrstvo za izobraževanje še obravnava končno evalvacijsko študijo o poteku in učinkih izobraževanja na daljavo med epidemijo covida-19, ki bo podlaga za ukrepe za ublažitev izobraževalnih primanjkljajev med epidemijo. Obljuba je v izvajanju.
Poslanci so sprejeli novelo zakona o znanstvenoraziskovalni in inovacijski dejavnosti, s katero so reorganizirali agencijo. Obljuba je v izvajanju.
Vlada je v rebalansu proračuna za leto 2022 sredstva za visoko šolstvo povečala za 2,9 odstotka, kar je manj od rasti cen v obdobju od sprejetja prvotnega proračuna. Obljuba je nedotaknjena.
Inštitut 8. marec je v državni zbor vložil predloga sprememb zakonov o šolski prehrani in o osnovni šoli, s katerima bi šolarjem zagotovili brezplačno kosilo. Vlada za zagotovitev brezplačne šolske prehrane še ni sprejela ukrepov, zato je obljuba nedotaknjena.